Νίκησε κι ελπίζει η Γρανάδα

Η Γρανάδα ήταν επιβλητική στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας με αντίπαλο την Μπέτις και έφτασε σε μία νίκη που ίσως της χαρίσει τη σωτηρία.

Η Γρανάδα σημείωσε ακόμα μια νίκη στην προσπάθεια παραμονής στην Primera Division, αυτήν τη φορά με το επιβλητικό 4-1 επί της Μπέτις στο ανδαλουσιάνικο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής.

Μέσα σε μισή ώρα και με τον Μουμπάρακ Γουακάσο βασικό, οι γηπεδούχοι (με τον Παναγιώτη Κονέ να κάνει ντεμπούτο στο 79') είχαν καταφέρει να πάρουν προβάδισμα τριών τερμάτων και να "καθαρίσουν" τους τρεις βαθμούς της νίκης. ενώ ο Αντριάν Ράμος από τη μία και ο Πετρός από την άλλη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 2ο ημίχρονο. Στο 66ο λεπτό αποβλήθηκαν οι Αντρέας Περέιρα και Ματίας Ναουέλ (ο οποίος είχε μπει πέντε λεπτά νωρίτερα), λόγω τσακωμού τους μετά από δυνατό τάκλιν του τελευταίου στον Γουακάσο.