Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η Αϊντχόφεν επί της Ναϊμένγκεν

EREDIVISIE-23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ουτρέχτη-Τσβόλε: 3-1

(Φαν Πόλεν 44’ αυτ., Κερκ 49’, Μπαρασίτε 80-Μπροκ Μάντσεν 86’)

Μεγάλη νίκη με 3-1 πέτυχε η Ουτρέχτη επί της Τσβόλε.

Η Ουτρέχτη προηγήθηκε χάρις σε αυτογκόλ του Φαν Πόλεν στο 44’ και στο 49’ ο Κερκ έκανε το 2-0. Ο Μπαρασίτε έκανε το 3-0 στο 80’ και ο Μπροκ Μάντσεν μείωσε στο 86’.

Τβέντε-Χέρενφεεν: 1-0

(Κλιχ 54’ πεν.)

Φορτσάρει για το Europa η Τβέντε που κέρδισε με 1-0 την Χέρενφεεν.

Η Τβέντε έκανε το 1-0 με το πέναλτι του Κλιχ στο 54ο λεπτό και αυτό ήταν και το γκολ που έκρινε το ματς.

Χέρακλες-Εξέλσιορ: 4-0

(Κουβάς 42’, Μπρουνς 58’, Τε Βίερικ 66’, Πέτερσον 84’)

Πάρτι έκανε η Χέρακλες επί της Εξέλσιορ καθώς τη διέσυρε με 4-0.

Η Εξέλσιορ έχασε με κόκκινη τον Ματέι στο 35’ ενώ στο 42’ ο Κουβάς έκανε το 1-0 για την Χέρακλες. Ο Μπρουνς έγραψε το 2-0 στο 58’ ενώ στο 6’ ο Τε Βίερικ έκανε το 3-0. Ο Πέτερσον στο 84’ διαμόρφωσε το 4-0.

Αϊντχόφεν-Ναϊμένγκεν: 3-1

(Φαν Χίνκελ 20’ πεν., Ράμσελααρ 56’, Ντε Γιονγκ 90+3’-Μασούντ 30’)

Στο κόλπο του τίτλου παρέμεινε η Αϊντχόφεν που επικράτησε με 3-1 της Ναϊμέννγκεν.

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε με τα πέναλτι του φαν Χίνκελ στο 20ο λεπτό, αλλά στο 30’ ο Μασούντ έκανε το 1-1. Ο Ράμσελααρ έδωσε εκ νέου τα προβάδισμα στην Αϊντχόφεν στο 56’ και στο 90+3’ ο Ντε Γιονγκ διαμόρφωσε το 3-1.