Ισοπαλία... στα πέναλτι για Φράιμπουργκ και Χέρτα Βερολίνου

Φράιμπουργκ και Χέρτα Βερολίνου ήρθαν ισόπαλες με 1-1 για την 9η αγωνιστική της Bundesliga, σκόρερ του ματς οι Χέμπερερ και Καλού από την άσπρη βούλα.

Μετά την ήττα από την Ζόρια με 2-1 για το Europa League η Χέρτα Βερολίνου ταξίδεψε στην έδρα της Φράιμπουργκ για την 9η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα της πρωτεύουσας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και στα πρώτα 10 λεπτά είχε τρεις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά τα σουτ τον Πλάτενχαρντ και Ιμπίσεβιτς αλλά και η κεφαλιά του Καλού δεν ανησύχησαν τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Η Φράιμπουργκ είχε την πρώτη καλή της στιγμή στην αναμέτρηση στο 11' με το σουτ του Τεραζίνο να περνάει λίγο άουτ.

Αν και οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.