Πεντάρα η Λυών

Η Λυών σκόρπισε την Τρουά εκτός έδρας και με τον Ντεπάι να κάνει χατ τρικ έφτασε στη νίκη με 5-0.

Η Λυών συνεχίζει να βρίσκεται σε... επιθετικό οίστρο και με τον Ντεπάι να κάνει χατ τρικ διέλυσε με 5-0 την Τρουά εκτός έδρας. Οι λιονέ ήταν ανώτεροι και πήραν το προβάδισμα με τον Τραορέ στο 21’. Το 0-1 έμεινε μέχρι το ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ήρθε το ξέσπασμα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 49’ ο Ντεπάι έκανε το 0-2, στο 65’ με νέο υπέροχο τελείωμα το 0-3, ενώ λίγο αργότερα στο 69’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ερέλ και ο Ολλανδός από την άσπρη βούλα με εκτέλεση αλά Πανένκα ολοκλήρωσε το χατ τρικ του για το 0-4. Το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 0-5 έβαλε ο Ντίας στο 90’.