Σώθηκε στις καθυστερήσεις η Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ σώθηκε στις καθυστερήσεις και απέφυγε την ήττα από την Μπορντό με γκολ του Σανσόν στην τελευταία φάση.

Η Μπορντό δεν είχε ηττηθεί από την Μαρσέιγ σε κανένα από τα 32 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια εντός έδρας. Και μπορεί η παράδοση να συνεχίστηκε και να έφτασε στα 33 ματς, επίδοση που αποτελεί ρεκόρ στην Ligue 1, αλλά είδε τους Μασσαλούς να ισοφαρίζουν στην τελευταία φάση και έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Γιρονδίνους, με τον Ντε Πρεβίλ να κάνει το 1-0 στο 3’ με υπέροχη ατομική προσπάθεια και άψογο τελείωμα! Οι παίκτες του Γκουβερνέκ ήταν καλύτεροι στη συνέχεια, αλλά όταν πίστεψαν ότι τα πάντα τελείωσαν, ήρθε ο Σανσόν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 1-1 και να σώσει την Μαρσέιγ από την ήττα. Ο Κώστας Μήτρογλου έπαιξε σε όλο το παιχνίδι και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο τέταρτο, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.