Σοκ στο τέλος για Μονπελιέ

Η Μονπελιέ ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει νίκη αλλά στις καθυστερήσεις η Ντιζόν ισοφάρισε σε 2-2 και πέτυχε πλήγμα στις ελπίδες των Μονπελιερέ για την Ευρώπη.

Η Ντιζόν προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με τον Σαΐντ, όμως οι γηπεδούχοι είχαν τον τρόπο να γυρίσουν τον αγώνα με τα γκολ των Σκιρί και Σίο σε διάστημα οκτών λεπτών, πήραν προβάδισμα στο 67'. Δυστυχώς για την Μονπελιέ δεν κατάφερε να κρατήσει 2-1 μέχρι το τέλος καθώς στις καθυστερήσεις ο Σαΐντ με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Το σκορ αυτό ήταν το αποτέλεσμα και στον αγώνα της Τουλούζ με την Στρασμπούρ, με την διακύμανση να είναι ακριβώς ίδια και τους νεοφώτιστους να ισοφαρίζουν επίσης στις καθυστερήσεις. Μετά την καλή εμφάνιση και την ήττα με 2-1 από την Παρί, η Ανζέ πέτυχε καθαρή νίκη με 3-0 σε βάρος της Καέν, ενώ Αμιέν και Τρουά αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.