Από άλλο πλανήτη οι Σπερς!

Με 124-92 διέλυσαν οι Σπερς τους Θάντερς στο πρώτο ματς της σειράς στο Σαν Αντόνιο. Σούπερ Όλντριτζ με 38 πόντους.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους Σπέρς απέναντι στους Θάντερ, με τα «σπιρούνια» να ισοπεδώνουν την Οκλαχόμα στο Σαν Αντόνιο με 124-92 και να κάνουν το 1-0 στη σειρά.

Μάλιστα αν οι Σπερς δεν άφηναν το πόδι από το γκάζι στο τέλος, καθώς υπάρχουν ακόμα κι άλλα παιχνίδια, τότε το σκορ μπορεί να είχε ξεφύγει σε απίστευτα επίπεδα.

Ενδεικτικό ήταν και το πως ξεκίνησαν οι Σπερς το ματς, σημειώνοντας 43πόντους στην 1η περίοδο, αφήνοντας τους Θάντερ μόλις με 20 και το ημίχρονο να τελειώνει στο +33 (73-40)!

Κορυφαίος για τους νικητές ο ΛεΜάρκους Όλντριτζ ο οποίος τελείωσε το ματς με 38 πόντους, Ο Λέοναρντ τον ακολούθησε με 25, ενώ όλοι οι παίκτες των γηπεδούχων που χρησιμοποιήθηκαν έβαλαν τουλάχιστον ένα καλάθι.

Από την άλλη για τους Θάντερ πρώτος σκόρερ ήταν ο Ιμπάκα με 19, με τον Ντουράντ να σταματάει στους 16 και τον Ουέστμπρουκ στους 14.

Τα δωδεκάλεπτα: 43-20, 73-40, 105-66, 124-92