Το σήκωσε το Τορόντο με γκολ του Τζιοβίνκο στο 95'! (βίντεο)

Ανεπανάληπτες στιγμές για τους φίλους του Τορόντο FC, το οποίο πανηγύρισε τον τίτλο στον Καναδά με γκολ του Σεμπάστιαν Τζιοβίνκο στο 95ο λεπτό κόντρα στους Μόντρεαλ Impact (2-1).

Το ρολόι έδειχνε 94'+ κι ενώ είχαν δοθεί τρία λεπτά καθυστερήσεων, όταν ο 30χρονος Ιταλός σταρ πετύχαινε το "χρυσό" γκολ για το Τορόντο κόντρα στους Μόντρεαλ Impact, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Ήταν ο ίδιος που στο 53' είχε φέρει το ματς στα ίσια, καθώς η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 39', όμως αγωνιζόταν και με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 89'.

Μία νίκη που χάρισε στο Τορόντο FC το πρωτάθλημα στον Καναδά, το 6ο στην ιστορία του, μιας και το πρώτο ματς των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλο με 1-1.

Τι ακολούθησε; Φυσικά ένας... πανζουρλισμός, με τον Τζιοβίνκο να "πνίγεται" στις αγκαλιές των συμπαικτών του κι όλοι μαζί να πανηγυρίζουν μαζί με τους εκστασιαμένους οπαδούς τους.