ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ Σκόκο! 5 γκολ, ανατροπή και πρόκριση! (βίντεο)

Πάρτι από τον Νάτσο Σκόκο στο παιχνίδι της Ρίβερ Πλέιτ με την Ζορζ Γουίλστερμαν για τον επαναληπτικό του Κόπα Λιμπερταδόρες, με τον Αργεντινό να σημειώνει χατ - τρικ σε 20 λεπτά! Στα 5 γκολ συνολικά σταμάτησε ο πρώην άσος της ΑΕΚ...

Απίθανο βράδυ για τον Νάτσο Σκόκο και την Ρίβερ Πλέιτ. Οι «πλούσιοι», φιλοξένησαν την Ζορζ Γουίλστερμαν στον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόπα Λιμπεραδόρες, με τους Αργεντινούς να έχουν ηττηθεί στο πρώτο ματς στη Βολιβία με 3-0. Ο Σκόκο όμως στην ρεβάνς είχε... κέφια και κατάφερε σε 20 λεπτά να σημειώσει τρία τέρματα, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου μέρους.

Ο Αργεντινός επιθετικός δεν έμεινε εκεί, μιας και στο 46' σημείωσε το 5-0 για την ομάδα του, πετυχαίνοντας το τέταρτο προσωπικό του γκολ. Ακόμα όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα! Στο 58' σκόραρε για πέμπτη φορά, διαμορφώνοντας το 7-0 για την ομάδα του. Τελικά, η... παράστασή του ολοκληρώθηκε με 5 αυτά γκολ, μιας και στο 71ο λεπτό αντικαταστάθηκε.

Τελικά η Ρίβερ επικράτησε με 8-0 και πήρε πανηγυρική πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.