Ήττα από ΑΠΟΠ Παλαικύθρου

Σε ένα σχετικά κακό αγώνα που έγινε το Σάββατο (10/10/2015, 15:00), ο ΟΡΦΕΑΣ έχασε με 1-3 από τον ΑΠΟΠ Παλαικύθρου.

Ακολουθεί το δελτίο Τύπου του Ορφέα...

Α' Ημίχρονο:

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, ο ΑΠΟΠ κρατούσε περισσότερο την μπάλα και ο ΟΡΦΕΑΣ προσπάθησε περισσότερο να απειλήσει με αντεπιθέσεις, χωρίς όμως να δούμε πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες.

Σε μία φάση όμως στο 432 που ξεκίνησε από τα δεξιά, ο ΑΠΟΠ ευτύχισε να σκοράρει. Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Β' Ημίχρονο:

Ο ΟΡΦΕΑΣ μπήκε δυνατά και προσπάθησε να ισοφαρίσει. Οι Χρύσανθος και Μιχάλης Χρίστου δημιουργούσαν τις προϋποθεσεις αλλά η ομάδα μας υστερούσε στην τελική προσοάθεια.

Και ενώ ο ΟΡΦΕΑΣ προσπαθούσε για την ισοφάριση, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν με μακρινή μπαλιά στην αντεπίθεση, η άμυνα της ομάδας μας δεν κατάφερε να απομακρύνει την μπάλα και ο επιθετικός του ΑΠΟΠ ''κρέμμασε'' τον τερματοφύλακά μας και έτσι έγινε το 0-2 στο 64ο λεπτό.

Από εκείνο το σημέιο και μετά ο ΑΠΟΠ έλεγχε τον αγώνα, με τον ΟΡΦΕΑ να αδυνατεί να φτιάξει ευκαιρίες. Στο 78' έγινε το 0-3 μετά από μια άτυχη στιγμή μεταξύ του τερματοφύλακα μας Στέλιου Αλεξάνδρου και του αμυντικού Κώστα Σκαράκη.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ανδρέας Στυλιανού έκανε τη μπαλιά από τα δεξιά και ο Γιώργος Τσαγγάρης από κοντά έκανε το τελικό 1-3.