Πεντάρα ο Ακρίτας

Με τις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Στη Χλώρακα ο πρωτοπόρος Ακρίτας Χλώρακας νίκησε με 5-1 τον Ηρακλή Γερολάκκου και οδηγεί σταθερά την κούρσα.

Ο Ακρίτας άνοιξε το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Παναγιώτη Λουκαϊδη και στο 6' πέναλτι του Ντιόν Εσάγιας απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ηρακλή Τζ. Βραχίμη.

Στο 18' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (1-1) με τον Πέτρο Λούβαρη. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ανδρέας Καραμανής έδωσε προβάδισμα (2-1) στον Ακρίτα.

Στο 62' ο Άνθιμος Γεωργίου πέτυχε το 3-1 και ένα λεπτό αργότερα ο Νιόν Εσάγιας το 4-1. Στο 77' με πέναλτι ο Λουκαϊδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1.

Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου ο αγώνας της Ολυμπιάδας λυμπιών με τον Εθνικό Λατσιών.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε χθες με το ισόπαλο 2-2 του Διγενή με τη ΜΕΑΠ και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή με την αναμέτρηση Αλκή - ΑΠΕΠ.