Φωτορεπορτάζ και κάλεσμα στον Τελικό!

Μέσα απο΄την επίσημη σελίδα της η Ομόνοια Ψευδά αναφέρεται στην νίκη-πρόκριση στον τελικό επί της Εληάς Λυθροδόντα, παραθέτει πλούσιο φωτορεπορτάζ και καλεί τους φιλάθλους της στον Τελικό.

Την πρόκριση της στον μεγάλο Τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της Σ.Τ.Ο.Κ. πήρε η ομάδα μας κερδίζοντας την ομάδα της Εληάς Λυθροδόντα μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα με τελικό αποτέλεσμα  0 - 2 .

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν κινδύνευσε σχεδόν σε καμία φάση του αγώνα. Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Παναγιώτης Παναγιώτου ο οποίος στο 36΄λεπτό μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Εληάς έκανε το δυνατό σουτ από πλάγια θέση και στην προσπάθεια του τερματοφύλακα να αποκρούσει τη μπάλα αυτή κατέληξε στα δίκτυα. Το Α΄ ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα μας να προηγείται με 0 – 1.

Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα μας ήταν και πάλι καλύτερη δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ. Το δεύτερο γκολ ήρθε για την ομάδα μας στο 63΄ λεπτό όταν ο Παναγιώτης Παναγιώτου έφυγε γρήγορα στην πλάτη της άμυνας της Εληάς και με μια ωραία πάσα έδωσε έτοιμο γκολ στον Αδάμο Αδάμου κάνοντας έτσι το 0 – 2 για την ομάδα μας που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Η ομάδα μας συνέχισε να έχει αρκετά καλό ρυθμό στο παιχνίδι και με λίγο περισσότερη συγκέντρωση θα μπορούσε να πετύχει ακόμα 1 – 2 γκολ.

Αντίπαλος της ομάδας στο μεγάλο τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της Σ.Τ.Ο.Κ. η Πρωταθλήτρια ομάδα της Π.Ο.Ε.Λ. Ορφέας Λευκωσίας η οποία απέκλεισε στην Ημιτελική Φάση την ομάδα της ΑΕΠ Πολεμιδιών στη διαδικασία των Πέναλτι με (2 – 3 ) αφού στην κανονική διάρκεια και παράταση ο αγώνας τελείωσε (1 – 1).

Είναι σημαντικό να αναφέρουμε ότι η ομάδας βρίσκεται για τρίτη φορά στην Ιστορία της σε τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ χωρίς όμως να κατακτήσει ποτέ το βαρύτιμο τρόπαιο αφού στον τελικό του 1994 έχασε από την ομάδα του ΑΠΟΠ Κινύρα Έμπας με 5 – 2 και στον τελικό του 2014 έχασε στην παράταση από την ομάδα του Κ.Ν. Κούλας Κολοσσίου με 3 – 1 αφού στην κανονική διάρκεια ο αγώνας ήταν 1 – 1.

Ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 30 Απριλίου 2017 στο Γήπεδο της Ολυμπιάς Λυμπιών και θα αρχίσει η ώρα 17:00.

Καλούμε λοιπόν τον κόσμο μας να έρθει στο γήπεδο να σπρώξει και να στηρίξει τις προσπάθειές των ποδοσφαιριστών μας, όπως συνηθίζει να κάνει ανελλιπώς φέτος για να πάρουμε την πολυπόθητη νίκη και συνάμα το βαρύτιμο τρόπαιο του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ.

Δίνουμε ραντεβού την Κυριακή 30 Απριλίου 2017 στο Γήπεδο της Ολυμπιάς Λυμπιών, να στηρίξουμε όλοι μαζί τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας και να φωνάξουμε ΄΄ ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ΄΄

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών:

Προκριματική φάση 19/04/2017
·  Ζεύγος 1: ΑΕΚ ΚΟΡΑΚΟΥ Vs Ε.Σ. ΑΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ (2 – 1)
·  Ζεύγος 2: ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΜΟΥΤΑΓΙΑΚΑΣ  Vs ΚΕΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΚΥΛΛΟΥΡΑΣ (3 – 0)
·  Ζεύγος 3: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥΤΑΛΛΟΥ Vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ (1 – 3)

Προημιτελική φάση 22/04/2017
·  Ζεύγος Α: Κ.Ν. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ  Vs Α.Ε.Π. ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ ( 1 – 3)
·  Ζεύγος Β: ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Vs ΕΛΠΙΔΑ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ (2 – 1)
Προημιτελική φάση 23/04/2017
·  Ζεύγος Γ: ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ Vs ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΜΟΥΤΑΓΙΑΚΑΣ (2 – 1)
·  Ζεύγος Δ: ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Vs ΑΕΚ ΚΟΡΑΚΟΥ (1 – 0)

Ημιτελική φάση 26/04/2017
·  Ζεύγος 4: ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ  Vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ (0 – 2)
·  Ζεύγος 5: Α.Ε.Π. ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ  Vs ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (1 – 1, πεν. 2 – 3)

Τελικός 30/04/2017
·  Ζεύγος 1: ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ Vs ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Την πρόκριση της στον μεγάλο Τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της Σ.Τ.Ο.Κ. πήρε η ομάδα μας κερδίζοντας την ομάδα της Εληάς Λυθροδόντα μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα με τελικό αποτέλεσμα  0 - 2  (Kάνετε click για φωτορεπορτάζ του αγώνα)