"2Χ2 και μηδέν στην άμυνα!"

Ο Ορφέας μέσω της επίσημης σελίδας του σχολιάζει τη νίκη με 0-2 κόντρα στον Ποσειδώνα.

"Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο ιστορικός ΟΡΦΕΑΣ, κερδίζοντας μέσα στην Πόλη Χρυσοχούς την αντίπαλό του με 0-2, παρουσία περίπου 200 ένθερμων οπαδών της γηπεδούχου ομάδας.
Ισοροπημένο το Α' Ημίχρονο, με δυνατές μονομαχίες στο κέντρο και χωρίς πολλές ευκαιρίες, τελείωσε με σκορ 0-0.

Στο Β' ημίχρονο ο αγώνας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό μέχρι που η αντίπαλος κέρδισε πεναλτυ αλλά κατά την εκτέλεση η μπάλα πέρασε έξω. Στη συνέχεια ο ΟΡΦΕΑΣ έπαιξε επιθετικό ποδόσφαιρο και έφτιαξε 2 πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Ανδρέα Γλυκή και τον Στέλιο Ιωάννου. Στο 76' η ΟΡΦΕΑΡΑ προηγήθηκε με 0-1 με πανέμορφο σουτ του Ευτύχιου Μιχαηλίδη εκτός περιοχής ενώ το 0-2 πέτυχε 2 λεπτά αργότερα ο Στέλιος Ιωάννου με πέναλτυ που κέρδισε ο Τέλης Βρυωνίδης.

Πλέον η ομάδα μας βρίσκεται στην κορυφή με 6 βαθμούς και 0 γκολ παθητικό.
Επόμενος αντίπαλος η ΑΕΝ Αγ. Γωργίου Βρυσούλων στο γήπεδο του ΘΟΙ."