Σπουδαία νίκη για Όλυμπο Ξυλοφάγου

Σημαντική νίκη (2-1) για τον Όλυμπο Ξυλοφάγου σπάζοντας ταυτόχρονα και το αήττητο της ΑΣΠΙΣ Πύλας.

Ακολουθεί σχετικό δελτίο Τύπου

"Παλικαρίσια νίκη πέτυχε η ομάδα μας την Παρασκευή υποχρεώνοντας την ομάδα της ΑΣΠΙΣ Πύλας στην πρώτη της ήττα και απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΕΛ.

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν από την αρχή ότι ήθελαν τη νίκη δημιουργώντας 2-3 καλές φάσεις στην αντίπαλη άμυνα.

Στην ανάπαυλα ο αγώνας έμεινε στο 0-0, για να ανοίξει το σκορ στο 50', με την έναρξη του β' ημιχρόνου, ο Τάσος Νικολάου και 5 λεπτά αργότερα ο Ανδρέας Ορθοδόξου να σημειώνει το 2-0 για τον Όλυμπο με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 75' οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πίεσαν στη συνέχεια χωρίς να μπορέσουν για την ισοφάριση.

Συγχαρητήρια στους λεβέντες του Ολύμπου από το Δ.Σ. με την βεβαιότητα ότι αυτό ήταν μόνο η αρχή".