Ο ΟΝΗΣΙΛΟΣ... ΝΤΑΜΠΛ από τα 11 βήματα! (Φώτος)

Μετά από ένα εξαιρετικό τελικό που δεν είχε νικητή ούτε στα 90' ούτε στα 120', ο Ονήσιλος ήταν πιο ψύχραιμος στην διαδικασία των πέναλτι, επικράτησε με 4-2 του Ακρίτα στον τελικό Κυπέλλου Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ και πανηγύρισε το νταμπλ! Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε στο 2-2.

-2' Κλασική ευκαιρία για τον Ονήσιλο. Πάσα του Παπαθανασίου αλλά ο Μαυρουδής μόνος απέναντι στον Πάλα πλάσαρε έξω.

-10' Καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ονήσιλος. Είχε την κλασσική ευκαιρία στο 2' και άλλες 2-3 καλές προϋποθέσεις.

-15' Κίτρινη σε Αλκιβιάδη για δυνατό φάουλ.

-19' Αναγκαστική αλλαγή, ο Θεοδούλου αντί του τραυματία Κάστανου.

-25' Πλασέ του Παπαθανασίου από καλή θέση, διώχνει ο Μακρής.

-27' Κεφαλιά του Παπαθανασίου, δύσκολη επέμβαση του Παλά.

-33' Αδύναμο σουτ του Μουτίνιο, μαζύει εύκολα ο Λοΐζου.

-37' Ισορρόπησε ο Ακρίτς που κρατά περισσότερο μπάλα στα τελευταία λεπτά και απειλεί με τον Μουτίνιο.

-45'+1 ΓΚΟΛ! Ο Ονήσιλος... ανοίγει το σκορ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Μαυρουδή!

-49' ΓΚΟΛ και 0-2! Ο Ονήσιλος κερδίζει πέναλτι σε χέρι αντίπαλου αμυντικού. Εκτελεί εύστοχα ο Παπαθανασίου, για το 0-2!

-50' Κίτρινη σε Σωκράτους.

-50' Κίτρινη σε Θεοδούλου.

-64' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 2-1 ο Ακρίτας! Με... άπιαστη εκτέλεση φάουλ ο Παναγίδης νίκησε τον Λοΐζου και μείωσε για την ομάδα του.

-66' ΓΚΟΛ και ισοφάριση για τον Ακρίτα! Ο Πόλυς Φιλίππου έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε εύστοχα για το 2-2!

-72' Αδύναμο σουτ του Κατσιάρη, μπλοκάρει ο Παλάς.

-83' Μακρινό σουτ του Χριστοφίδη, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Λοΐζου.

-90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-ΤΕΛΟΣ της κανονικής διάρκειας, το παιχνίδι οδηγείται στην παράταση.

-Ξεκίνησε η παράταση.

-94' Κεφαλιά του Μουτίνιο, η μπάλα έξω.

-103' Κίτρινη σε Παπαθανασίου για διαμαρτυρία.

-Τέλος α' μέρους παράτασης.

-109' Κλασική ευκαιρία για τον Ακρίτα, η κοντινή προβολή του Φιλίππου δεν βρήκε στόχο.

-115' Φοβερή ευκαιρία για τον Ονήσιλο. Η κεφαλιά του Δανιήλ από πολύ κοντά κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

-Τέλος, ο Κυπελλούχος θα κριθεί στα πέναλτι.