Το MATCH REPORT με Ολυμπιάς

Μέσω της επίσημης σελίδας του ο Χαλκάνορας αναφέρεται με ρεπορτάζ στο ισόπαλο 2-2 κόντρα στην Ολυμπιάς Λυμπιών.

Αναλυτικά:

“Ισόπαλο με σκορ 2-2 και ο δεύτερος αγώνας της ομάδας μας, αυτή τη φορά στο γειτονικό ντέρμπι με την ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ. Η ομάδα μας αν και από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο έλεγξε το παιγνίδι δημιουργώντας μάλιστα αρκετές προϋποθέσεις για γκολ, έμεινε πίσω στο σκορ με 0-1 μετά από τέρμα του Αλεξάνδρου στο 15'. Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα από το 68' μετά όταν οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ αυτή τη φορά με τον Γιαννακού.

Η ομάδα μας κατάφερε τελικά να αντιδράσει έχοντας πρωταγωνιστή τον Κυριάκου που πέρασε ως αλλαγή στο 77'. Συγκεκριμένα στο 90+2 o Κυριάκου κέρδισε αρχικά πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ΧατζιηΣάββας ενώ στο 95' λεπτό σκόραρε με δυνατό σουτ από πλάγια θέση. Από το παιγνίδι κρατούμε τη δεύτερη συνεχόμενη μερική ανατροπή του σκορ και την μαζική παρουσία του κόσμου μας.

Επόμενος αγώνας: Σάββατο 1 Οκτωβρίου στο Λιοπέτρι απέναντι στον Αχυρώνας Λιοπετριού”