Άμεση αντίδραση και… επαφή με τον στόχο (φώτος/βίντεο)

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΕΝΠ επικράτησε 2-0 της ΠΑΕΕΚ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Κώστα Καϊάφα που αποβλήθηκε στο α’ μέρος επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από το ΘΟΙ χάρη σε γκολ των Μέρτακκα στο 7’ και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσίτα στο 65’.

Με την 10η τους φετινή επιτυχία οι «βυσσινί» ανέβηκαν στους 35 βαθμούς.

Η κάλυψη του αγώνα στο ''Τάσος Μάρκου''.

Στο 7' μετά από εκτέλεση φάουλ του Κατσιατή και λανθασμένο διώξιμο από την άμυνα της ΠΑΕΕΚ, ο Μέρτακκας με κεφαλιά... άνοιξε το σκορ.

Αποβάλλεται ο τεχνικός της ΕΝΠ Κώστας Καϊάφας για διαμαρτυρίες.

Πλήρης έλεγχος του αγώνα από την ΕΝΠ, έχοντας κατοχή μπάλας, χωρίς να φτιάχνει φάσεις για δεύτερο γκολ. Ένα καλό σουτ του Κωνσταντίνου ήταν ότι καλύτερο μέχρι το 35'.

Τέλος ημιχρόνου. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φίλους της ΕΝΠ προς τον διαιτητή και τον πρώτο βοηθό.

Στο 65' η ΕΝΠ κέρδισε πέναλτι σε καθαρή ανατροπή πάνω στον Τσίτα. Ο Ελλαδίτης επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος, για το 2-0.

Τέλος αγώνα...

*Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Χρίστος Χαραλάμπους, με βοηθούς τους Στυλιανό Διονυσίου και Μανώλη Τίγρη.