Οκτώ γκολ και μεγάλο διπλό (φώτος/βίντεο)

Με σκορ 5-3, ο Οθέλλος κατάφερε να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς από την Χλώρακα και τον Ακρίτα. Η ομάδα της Αθηένου ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο και με την νίκη της έφτασε τους 43 βαθμούς.

Από την άλλη ο Ακρίτας ο οποίος αγωνιζόταν για μεγάλο χρονικό διάστημα με παίκτη λιγότερο έμεινε στους 18 και την κάτω ζώνη.

Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Μοδέστου με πλασέ έστειλε την μπάλα μόλις έξω

11΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Κουμούρη. Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενουμένων απέναντι από τον Τσιακουρή έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

23΄ Ο Ακρίτας χάνει πέναλτι με τον Ιβανόφ

25΄ ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Μοράν

29΄ ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Ο Λεμέσιος με σουτ κάνει το 2-0

33΄ Κόκκινη για τον Ακρίτα. Ο Σάββα με απευθείας κόκκινη κάρτα αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες.

34΄ ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα ο οποίος μειώνει με τον Ιβανόφ

42΄ ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Ο Κουμούρης με πλασέ κάνει το 3-1.

45+1΄ ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα που μειώνει εκ νέου με τον Ιβανόφ

45+2'  Αναγκαστική αλλαγή για τον Ακρίτα, εκτός ο Ιβανόφ, στην θέση του ο Γεωργίου