Τέσσερα γκολ και μοιρασιά (φώτος)

Ισοπαλία 2-2 στο Παραλίμνι ανάμεσα σε ΕΝΠ και ΑΣΙΛ για την 2η αγωνιστική. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Ξεκίνημα με μαζεμένα γκολ για τον ΑΣΙΛ που πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 2-0. Το πρώτο με ωραία κεφαλιά του Πιτταρά και το δεύτερο με αμφισβητούμενο πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος παίκτης. Απ' το δεκάλεπτο και έπειτα το παιχνίδι ήταν επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους, που μείωσαν με τον Σολάρι και έφτιαξαν άλλες 3-4 φάσεις για ισοφάριση.

Με την έναρξη της επανάληψης, η ΕΝΠ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Παύλου και στη συνέχεια ξεκίνησε η μεγάλη αντεπίθεση. Πάρα πολλές ευκαιρίες, με τους Σολάρι(είχε και δοκάρι), Παύλου, Γκένοφ, Κολοκούδια, Σελεστίνο και Ευθυμίου. Η Ένωση διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι στο φινάλε.