Ενωσάρα, πεντάρα και κορυφή! (Φώτος)

Η ΕΝΠ επιβλήθηκε με 5-1 του Διγενή Ορόκλινης και εκμεταλλευόμενη την απώλεια βαθμών της Αναγέννησης πέρασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄κατηγορίας.

Το kerkida.net ήταν το γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του παιχνιδιού.

ΓΚΟΛ- Στο 3΄ με πλασέ στην κίνηση του Κολοκούδια η ΕΝΠ το 1-0

ΓΚΟΛ- 2-0 στο 7΄ ξανά με Κολοκούδια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το κέρδισε ο Ανδρέου.

ΓΚΟΛ- Στο 15΄ ο Κολοκούδιας με κεφαλιά το 3-0! Χατ-τρικ σε χρόνο ρεκόρ!

-Ανοικτό παιχνίδι μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα της ΕΝΠ, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν ψηλά και να φτιάχνουν 2-3 καλές φάσεις για γκολ.

-Συνεχίζουν να παίζουν ανοικτά οι δύο ομάδες με το ξεκίνημα της επανάληψης. Χωρίς σκοπιμότητες, οι δυο ομάδες έπαιξαν επιθετικά και έφτιαξαν φάσεις για γκολ.

-Μειώνει σε 5-1 ο Διγενής. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο νεαρός Θεόδωρος Κολοκούδιας σε προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

ΓΚΟΛ- Στο 30΄ ο Σολάρι το 4-0. Σέντρα ακριβείας του Κυριάκου, πλασέ στην κίνηση ο Αργεντινός φορ και γκολ.

ΓΚΟΛ- Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου η ΕΝΠ έφτασε στο 5-0! Σέντρα του Κωνσταντίνου, κεφαλιά του Σολάρι και η μπάλα στα δίκτυα του Μυτίδη στο 45΄.