Συμβιβασμός στο "Αμμόχωστος" (Φώτος)

Η Ομόνοια Αραδίππου εξήλθε ισόπαλη 1-1 με την ΠΑΕΕΚ στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.

Η ομάδα του Μακη Σεργίδη άνοιξε το σκορ στο 21’ λεπτό με ένα εκπληκτικό σουτ του Σταμπόζλιεφ, με την Αραδίππου να ισοφαρίζει στο 54’ με κεφαλιά του Τσίτα.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

-Πρίν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε ο αρχηγός Αντώνης Παναγή για τις 100 συμμετοχές που συμπλήρωσε με την φανέλα της Αραδίππους.

-Έναρξη αγώνα

-8' Σουτ του Φελισιέν, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Όρλιτς.

-18' Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ με τον Αριστοτέλους να σουτάρει και να μαζεύει την μπάλα ο Όρλιτς.

-21' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ με ένα δυνατό σουτ του Σταμπόζλιεφ.

-36' Σουτ του Ελευθερίου από μεγάλη απόσταση, η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

-39' Κεφαλιά του Τσίτα, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Αγριμάκη.

-Ημίχρονο

-Έναρξη δεύτερου μέρους

-47' Κεφαλιά του Τσιάμη, μακριά από την εστία του Αγριμάκη.

-50' Κοντικό πλασέ του Σταμπόζλιεφ, μεγάλη ακόπρουση από τον Όρλιτς.

-52' Kαλή ευκαιρία για την Αραδίππου με το σουτ του Χαραλάμπους να καταλήγει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της ΠΑΕΕΚ.

-54' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου με τον Τσίτα να σκοράρει με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

-71' Καλή στιγμή για την ΠΑΕΕΚ με το πλασέ του Κωμοδίκη να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα.

-90' Εκτελεσμένο φάουλ του Θεράποντος, η μπάλα στα χέρια του Αγριμάκη.

90'+4 Δοκάρι για την Αραδίππου μετά από σουτ του Θεοδώρου.