Τρένο... ανόδου με διπλό (φώτος)

Τρένο... ανόδου η ΕΝΠ που κέρδισε και το ΘΟΪ εκτός έδρας, με 1-3. Οι βυσσινί με την 6η νίκη στους τελευταίους εφτά αγώνες ανέβηκαν στους 38 βαθμούς και διατηρούν το προβάδισμα από τις ομάδες που τους ακολουθούν. Το www.kerkida.net ήταν στη Λακατάμια...

Η εξέλιξη του αγώνα...

-4’ Κούλλης Παύλου σέντρα από αριστερά, ο Κολοκούδιας μέσα στην περιοχή βρέθηκε στο έδαφος, διαμαρτυρήθηκε η Ένωση για πέναλτι. Ισορροπημένο το ματς, περισσότερη κατοχή η Ένωση

-17' ΓΚΟΛ 0-1: Ο Κούλλης Παύλου βρέθηκε από πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ

-27' ΓΚΟΛ: Ο Κολοκούδιας έδωσε ύψος στην μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Σολάρι τρύπωσε ανάμεσα στους αμυντικούς και σούταρε για το 0-2

-35’ Κερδίζει μέτρα το ΘΟΪ όμως δεν βρίσκει τους διαδρόμους προς την εστία του Ρομέρο

-41’ Καλή φάση για το ΘΟΪ με τον Ταξιάρχη να μπαίνει στην περιοχή όμως ο Λεονάρντο επενέβη έγκαιρα και αποσόβησε τον κίνδυνο

-45’ Δύο καλές φάσεις στο τέλος ημιχρόνου. Για το ΘΟΪ ο Ταξιάρχης έστειλε την μπάλα με απευθείας φάουλ λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ρομέρο ενώ για την Ένωση ο Τσούρτσουριτς έπιασε δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνοντας κι αυτός την μπάλα μόλις έξω. Η Ένωση διαχειρίστηκε πολύ σωστά το προβάδισμα της και πήγε με το 0-2 στα αποδυτήρια

-51’ Η Ένωση ελέγχει τη ροή του αγώνα, το ΘΟΪ θέλει να αντιδράσει όμως η αμυντική γραμμή των βυσσινί δεν αφήνει τους γηπεδούχους να δημιουργήσουν

-55’ Σέντρα από τον Σολάρι στον Αντωνίου που έπιασε γυριστή κεφαλιά από καλή θέση στέλνοντας την μπάλα άουτ. Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης απείλησε ξανά με κεφαλιά που κατέληξε έξω.

-57’ Ο Τσούρτσουριτς επιχείρησε δυνατό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα όμως η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της Ένωσης και το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ

-64' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κυριάκου από τα δεξιά, ο Κολοκούδιας πρόλαβε τον Νέγρι και με προβολή έγραψε το 0-3

-Μερικά λεπτά αργότερα λίγο έλειψε ο Σολάρι να κάνει το 0-4 όταν ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και επιχείρησε σουτ που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

-Στο 80’ ο Ατόρνο διεκδίκησε την μπάλα με τον Ρομέρο με τον οποίο συγκρούστηκαν δυνατά. Ο Ατόρνο που τραυματίστηκε ήταν έξαλλος με τον κίπερ της Ένωσης και τον πλησίασε απειλητικά, με τους ψυχραιμότερους να τον συγκρατούν όμως τον διαιτητή να του δείχνει κίτρινη κάρτα. Αμέσως μετά ο Iωάννου αντικατέστησε τον Παραγουανό

-88' ΓΚΟΛ 1-3 Το ΘΟΪ μείωσε το σκορ λίγο πριν το τέλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φοινίρη

ΘΟΪ: Νέγκρι, Θεοφάνους, Παναγιώτου, Φοινίρης, Ταξιάρχης, Αδόρνο, Αλωνεύτης, Ματθαίου, Ιωαννίδης, Κυριάκου, Σιαπάνης

ΕΝΠ: Ρομέρο, Λεονάρντο, Ευθυμίου, Κουμής, Σολάρι, Παύλου, Σελεστίνο, Κολοκούδιας, Αντωνίου, Κυριάκου, Τσούρτσουριτς