Τεράστιο τρίποντο και… -3 από την κορυφή

Ο μεγάλος κερδισμένος της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας είναι ο Οθέλλος. Η ομάδα της Αθηαίνου επικράτησε 4-2 της Αγίας Νάπας και σε συνδυασμό  με τις απώλειες της πρωτοπόρου Ένωσης και της δεύτερης Αναγέννησης μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους τρεις βαθμούς.

Αυτή ήταν η 12η φετινή νίκη για το συγκρότημα του Νεντίμ Τούτιτς.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη του αγώνα στο 21’ ο Χριστοφή άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κατσής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πέναλτι, ενώ πριν το ημίχρονο και δη στο 29’ ο Φοφανά έκανε το 3-0.  Στο 59' Aλτομπέλι πέτυχε τέταρτο γκολ για τους γηπεδούχους.

Η ακριτική ομάδα το μόνο που κατάφερε ήταν στο επόμενο λεπτό (60’) να μειώσει με τον Καλούδη και στις καθυστερήσεις με τον Ζαννέτου να διαμορφωθεί το τελικό 4-2.