Της "έκοψε" τον δρόμο η ΠΑΕΕΚ (φώτος)

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε με 2-1 την ΕΝΠ, εκτός έδρας στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας και "έκοψε" βαθμούς από την πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα.

Η  ομάδα του Μάκη Σεργίδη  κατάφερε να αιφνιδιάσει και να σκοράρει μόλις στο 5' με τον Αριστοτέλους, ο οποίος ελίχθηκε ωραία εντός περιοχής και από αριστερά έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Ρομέρο. Η ΕΝΠ είχε την κατοχή και προσπάθησε να απαντήσει, είχε 1-2 καλές στιγμές αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί χάνοντας δύο κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να μεγαλώσει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΠΑΕΕΚ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και ευτύχισε στο 56’ λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματα της χάρη σε αυτογκόλ του Κυριάκου. Στα τελευταία στάδια του αγώνα η Ένωση ανέβασε στροφές και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Σολάρι στο 85’ λεπτό.

Παρά την σημερινή ήττα η ομάδα του Αντρέ Πάους παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μόλις ένα βαθμό μπροστά από την Αναγέννηση Δερύνειας.