Έξι γκολ και νίκη για την Δερύνεια

Η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε με 4-2 εκτός έδρας τον Διγενή Ορόκλινης στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας.

Ο Διγενής Ορόκλινης άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κουτούνα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Αναγέννηση Δερύνειας ισοφάρισε με τον Ευσταθίου και με την έναρξη του δεύτερου μέρους πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σταυρινό Κωνσταντίνου. Ο ίδιος ποδοσφαιριστές έκανε και το 3-1 για την ομάδα του στο 64ο λεπτό. Ο Διγενής μείωσε προσωρινά σε 3-2 με εύστοχο πέναλτι του Κατσιατή στο 73ο λεπτό και στο 89’ ο Κωνσταντίνου που σημείωσε χατ-τρικ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Αναγέννηση παρέμεινε για ακόμη μια αγωνιστική σταθερά στη 2η θέση της βαθμολογίας ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Ένωση. Οι επόμενες δύο αγωνιστικές που απέμειναν θα κρίνουν και τον πρωταθλητή της κατηγορίας που θα πάρει την πολυπόθητη άνοδο.