ΑΕΖάρα είσαι τρέλα (Φώτος)

Εντυπωσιακή και απολαυστική η ΑΕΖ η οποία διέλυσε την Αναγέννηση Δερύνειας με 4-0. Το συγκρότημα του Nικόλα Μαρτίδη ήταν καταιγιστικό και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν... παράσταση για ένα ρόλο.

Στο 44’ ο Ανδρέας Χρίστου άνοιξε το σκορ μετά από ασίστ του Παπαθανασίου στέλλοντας την ομάδα του με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Η συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους Ζακακιώτες όπου στο τελευταίο 20λεπτό του παιχνιδιού πέτυχαν τρία γκολ.

Ο Γαρπόζης στο 72΄ με φάουλ έστειλε συστημένη την μπάλα στον Παπαθανασίου… ο οποίος με εξαιρετική κεφαλιά νίκησε τον Μάστρου γράφοντας το 2-0. Ο Θανέλας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο 84΄ με ένα πανέμορφο γκολ και ο Χαλκιαδάκης στην τελευταία φάση του αγώνα έγραψε το τελικό 4-0.