Ισόπαλοι από τα… έντεκα βήματα (Φώτος)

Στο 1-1 έμειναν ΘΟΪ και Αγία Νάπα στη Λακατάμια, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν τα γκολ τους από την άσπρη βούλα…

Η Αγία Νάπα που ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος άνοιξε το σκορ στο 15΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζανέττου. Το ΘΟΪ από την πλευρά του κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με πέναλτι στο 61', με τον Ατόρνο να εκτελεί αλα… Πανένκα. Ακυρώθηκε γκολ της Αγίας Νάπας ως οφσάιντ στο 77'.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

-Έναρξη παιχνιδιού

-7' Καλή προϋπόθεση για Αγία Νάπα με Αλέκου που μπήκε επικίνδυνα όμως ο Παναγώτου έδιωξε

-9' Κεφαλιά απο τον Παναγιώτου, καλή ευκαιρία για την Αγία Ναπά που περνάει ανεκμετάλλευτη

-12’ Μακρινό σουτ από τον Θανέλα για το ΘΟΪ καταλήγει έξω

-15' Κερδίζει πέναλτι η Αγία Νάπα το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Ζαννέττου. Ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι στην ανατροπή του Γεωργίου από τον Μικέλλη

-18' Σουτ του Γεωργίου, χτυπάει πάνω σε συμπαίκτη του και πηγαίνει έξω

-26’ Σωτήρια επέμβαση του Νέγκρι σε σουτ του Αλέκου

-Εντείνει την πίεση του το ΘΟΪ. Έφτασε σε δύο καλές τελικές προσπάθειες με τον Αντωνίου στο 33’ και στο 39’

-Ημίχρονο

-Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

-46’ Εξ επαφής ο Αντόρνο το σουτ από πολύ κοντά σε ετοιμότητα ο Κίττου

-47’ Ο Γεωργίου επικίνδυνα στην περιοχή ξεφεύγει από τον κίπερ όμως όχι από τον Καστάνα. Από πλευράς Αγίας Νάπας διαμαρτυρήθηκαν για παράβαση

-52’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Θανέλα η μπάλα στο δοκάρι

-Σουτ του Ταξιάρχη στα χέρια του Κίττου

-61' Μετά από σπρώξιμο του Μενσά στον Σιαπάνη ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ του ΘΟΪ. Ο Ατόρνο ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 1-1

-Πιέζει το ΘΟΙ για να πάρει κεφάλι στο σκορ

-77' Ακυρώνεται γκολ του Ζαννέττου για οffside. Οι παίκτες της Αγίας Νάπας πανηγύρισαν, του ΘΟΪ διαμαρτυρήθηκαν, ο επόπτης τελικά σήκωσε τη σημαία και το γκολ ακυρώθηκε.