Διπλό με ανατροπή και γκολάρα! (φώτος)

Τέσσερα γκολ (το ένα μάλιστα φοβερό), δυο χαμένα πέναλτι και διπλό για την Καρμιώτισσα επί της Ομόνοιας Αραδίππου με 1-3. Η ομάδα του Λιάσου Λουκά κέρδισε μέσα στο "Αμμόχωστος" εκείνη του Μαρίνου Σατσιά, που έχασε έδαφος στην προσπάθεια για πρωτάθλημα και άνοδο. Στους 30 βαθμούς η Ομόνοια, στους 28 πλέον η Καρμιώτισσα.

Η εξέλιξη του αγώνα...

-Χωρίς ευκαιρίες το πρώτο 10λεπτο, ξεκίνησε πιο επιθετικά η Καρμιώτισσα

-11' ΓΚΟΛ, 1-0 με κεφαλιά του Αβραάμ μετά από σέντρα του Θεοδώρου

-16' Πέναλτι για τάκλιν του Μοδέστου στον Μασίνουα

-17' Ο Όρλιτς αποκρούει το πέναλτι του Πάντου και στο ριμπάουντ ο ίδιος παίκτης από κοντά σουτάρει έξω

-Διακοπή μετά το πέναλτι αφού τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας

-26' Ξανάρχισε το παιχνίδι. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Όρλιτς, στην θέση του ο Χριστοδούλου

-27' Μακρινό σουτ του Βαττή, μπλοκάρει ο Χριστοδούλου

-40' Πλασέ του Βαττή έξω

-45+6' Πέναλτι για την Ομόνοια σε τάκλιν του Βαττή στον Αβραάμ

-45+7' Ο Τσίτας εκτελεί αλλά αστοχεί. Δεύτερο χαμένο πέναλτι στο παιχνίδι!

-50' Φάουλ του Βαττή, δύσκολη απόκρουση του Χριστοδούλου

-65' ΓΚΟΛ 1-1 με καταπληκτικό σουτ του Δημητρίου εκτός περιοχής από αριστερά, σχεδόν από την πλάγια γραμμή

-66' Σουτ του Θεοδώρου μόλις έξω

-72' Σουτ του Μασίνουα εκτός περιοχής, εύκολα ο Χριστοδούλου

-76' ΓΚΟΛ 1-2: Κεφαλιά του Πάντου μετά από κόρνερ, η μπάλα κοντράρει στον Τσιάμη και πάει στο τέρμα

-86' ΓΚΟΛ 1-3 με ωραίο κατέβασμα και κοντινό γυριστό σουτ του Μασίνουα

Ομόνοια Αραδίππου: Όρλιτς (26' Χριστοδούλου), Θεράποντως, Παναγή, Τσιάμης, Μέσσιου, Μοδέστου (64' Ανγκομά), Χαραλάμπους, Πάλιμπρικ, Αβραάμ, Θεοδώρου (74' Καϊσερλίδης), Τσίτας

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Α.Χριστοφή, Αποστολόπουλος, Μ.Χριστοφή, Βασιλείου, Μπαρέιρο, Εντμάρ (93' Πιερή), Πάντος (87' Μακντάουελ), Δημητρίου, Βαττής, Μασίνουα