Εξάρα ο Ολυμπιακός

Με δελτίο τύπου ο Ολυμπιακός αναφέρεται στη φιλική νίκη επί του Χαλκάνορα το απόγευμα της Τρίτης...

"Σε σημερινό φιλικό στο βοηθητικό γήπεδο του Μακαρείου Σταδίου η ομάδα μας κέρδισε με 6-1 τον Χαλκάνορα Ιδαλίου. Στο A’ ημίχρονο η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά με 2-1 με γκόλ του Άγγελου Πουγιούκκα και του Γιώργου Λοίζού με την αντίπαλη ομάδα να μειώνει. Στην επανάληψη η ομάδα μας σκόραρε ακόμη 4 τέρματα με τους Αυλωνίτη, Γιαννακού, Smith και Mashinya κατά σειρά φθάνοντας τελικά στο ευρύ 6-1.

Αρχική Ενδεκάδα: Χατζηαδαμίδης, Γαβριηλίδης, Καρκώτης, Σωτηρίου, Πουγιούκκας, Αυλωνίτης, Αντωνίου, Βασιλειάδης, Λοίζου, Ιωαννίδης, Νεάρχου

Στο Β’ ημίχρονο λεπτά συμμετοχής πήραν οι: Μαλέκος, Λουβαρής, Χριστοφίδης, Regino, Κανέτη, Σεραφείμ, David Alvarez, Smith, Γιαννακού, Mario Martos και Mashinya.

Στο φιλικό δεν αγωνίστηκαν καθόλου οι Παχίπης, Παπαχαραλάμπους και Γερολέμου αφού έχουν κληθεί στις εθνικές Ελπίδων (Κ-21), και Νέων (Κ-19). Επίσης, εκτός για προληπτικούς λόγους έμειναν οι Πολυκάρπου, Suarez και Salva.

* Επόμενος φιλικός αγώνας προετοιμασίας αύριο στις 17:30 κόντρα στον Ν&Σ Ερήμης στο κεντρικό γήπεδο του Μακαρείου".