Εκεί που πέτυχε το τελευταίο του ο Ιβάν!

Στα 37 του χρόνια, ο Ιβάν Τρισκόφσκι δεν είναι πλέον στην πρώτη γραμμή.

Ο κορυφαίος ξένος στην ιστορία της ΑΕΚ, έδωσε την… σκυτάλη σε άλλους ικανούς (και πιο νέους) επιθετικούς, όπως οι Φραν Σολ και Ράφα Λόπες. Ωστόσο, όποτε… πατήσει γήπεδο έστω και για λίγα λεπτά ως αλλαγή, με την ποιότητα που διαθέτει μπορεί να κάνει την διαφορά.

Η ομάδα της Λάρνακας έχει μπροστά της έναν… τελικό πρωταθλήματος, εκτός έδρας με το ΑΠΟΕΛ. Εκεί θα χρειαστεί να σκοράρει, ίσως και περισσότερα του ενός γκολ αφού θα κατακτήσει τον τίτλο μόνο αν φύγει με διπλό από την Λευκωσία. Κι αν ψάχνει γκολ στο φινάλε, ο Ιβάν θα είναι μια επιλογή απ’ τον πάγκο, όπως έγινε στο τελευταίο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες στο ΓΣΠ…

Στις 5 Φεβρουαρίου 2024, το ΑΠΟΕΛ υποδέχθηκε την ΑΕΚ σε ματς για 23η αγωνιστική και οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 2-2. Ο Ιβάν μπήκε στο ματς στο 72’ και έξι λεπτά αργότερα σκόραρε, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Αυτό είναι και το τελευταίο του μέχρι στιγμής γκολ, με τους ΑΕΚτζήδες να ελπίζουν ότι ο «Τρίσκο» θα το… επαναλάβει στο ίδιο γήπεδο, απέναντι στον ίδιο αντίπαλο!