Ο λυτρωτής "Μίλι" σε διπλό ταμπλό!

Xρβόγε Μιλίσεβιτς, αυτό το όνομα εξυμνείται τις τελευταίες μέρες στις τάξεις της ΑΕΚ.

Ο Βόσνιος αμυντικός σκόραρε το νικητήριο γκολ για την ομάδα της Λάρνακας στο 90+6'. Με αυτό το γκολ, χάρισε την πιο σημαντική νίκη μέχρι στιγμής γιατί κράτησε την ΑΕΚ ζωντανή και στο -1 από την κορυφή.

Δεν είναι μόνο το γκολ όμως. Ο "Μίλι" ήταν λυτρωτής σε... διπλό ταμπλό. Στο 52ο λεπτό ο Άρης βγήκε στην επίθεση με σοβαρές προϋποθέσεις... ο Μοντνόρ ανέβηκε από δεξιά με όλο τον χώρο μπροστά του, είδε τον Μπένγκτσον που ακολούθησε τη φάση και έδωσε την παράλληλη πάσα, στην μικρή περιοχή. Ο Μιλίσεβιτς σωτήρια επενέβη και έδιωξε με ένα τρομερό τάκλιν, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

k

Στις καθυστερήσεις έπειτα από εκτελεσμένο φάουλ του Άνταμ Γκιούρτσο, με κεφαλιά... τρύπησε την εστία του Βανά και έγραψε το 1-0. Οι αντιδράσεις του στις δύο φάσεις μιλούν από μόνες τους... αρχικά στην άμυνα και τελικά στην ανακούφιση!