"X"αμένη η Ρόμα

Ρόμα και Γιουβέντους αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Olimpico και πλέον οι Giallorossi βλέπουν τη θέση τους στο CL της επόμενης σεζόν να γίνεται επισφαλής.
Τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της Serie A, η Γιουβέντους δεν θα κινδυνέψει να μείνει εκτός της κορυφαίας διοργάνωσης μετά το 1-1 στο Olimpico, όμως δεν ισχύει το ίδιο και για την Ρόμα. Και αυτό γιατί οι Giallorossi είναι πλέον στην 5η θέση [βγάζει φέτος στο Champions League] αλλά βρίσκονται στο +3 από την 6η, Αταλάντα, η οποία έχει δύο αγώνες λιγότερους και σε μια εβδομάδα την υποδέχεται στο Μπέργκαμο.

Δύσκολα πολύ λοιπόν τα πράγματα για την ομάδα του Ντανιέλε Ντε Ρόσι, η οποία είχε πρώτα δοκάρι με την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κρίστενσεν και προηγήθηκε στο 15’ όταν μετά από προσπάθεια του Ντιμπάλα και σουτ του Κριστάντε που κόπηκε, ο Λουκάκου σκόραρε στην κενή εστία. Η Γιουβέντους ισοφάρισε στο 31’ όταν έπειτα από κόρνερ ο Κιέζα κράτησε την μπάλα «ζωντανή» και έκανε τη σέντρα, ο Μπρέμερ πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους και έγραψε το 1-1 που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Στο ημίχρονο ο Ντιμπάλα αποχώρησε με μυικό πρόβλημα και λίγο μετά το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κιέζα έκανε σούπερ ντρίμπλα και τρομερό αριστερό σουτ που τράνταξε το δοκάρι του Σβίλαρ. Η Ρόμα ήταν πιο πιεστική στο φινάλε και έψαξε το γκολ που σαφώς χρειαζόταν περισσότερο, όμως δεν κατάφερε να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία, όπως ήταν αυτή του Λοκατέλι για την Γιουβέντους αλλά ο Ιταλός χαφ έκανε αδύναμο τελείωμα μέσα από την περιοχή και ο Σβίλαρ απέκρουσε με το ένα χέρι και κράτησε το 1-1 ως το τελικό αποτέλεσμα.