Νάπολι-Αταλάντα: Εκκωφαντικό... διπλό!

Θρίαμβος για την Αταλάντα... Νίκησε με το εντυπωσιακό 3-0 εκτός έδρας την περσινή πρωταθλήτρια Νάπολι που δεν λέει να μπει για τα καλά στο σωστό δρόμο. Κυνική η Αταλάντα που απέκτησε διαφορά 5 βαθμών από τη Νάπολι στη μάχη για την 6η θέση.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η απουσία του Κβαρατσχέλια ήταν ακόμα ένας κρίκος σε μία αλυσίδα άσχημων εξελίξεων για τη Νάπολι, που δεν λέει να βρει ηρεμία παρά τις συνεχείς αλλαγές προπονητών.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Μπέργκαμο, ο Αλεξέι Μιράντσουκ. Ο Ρώσος μεσοεπιθετικός άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, ενώ από δική του ενέργεια ήρθε και το 2-0 από τον Σκαμάκα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (45’) που έγειρε την πλάστιγγα.

Πότε το δοκάρι (55’ Ζιελίνσκι) και πότε οι επεμβάσεις του πολύ καλού Καρνεσέκι κράτησαν το μηδέν πίσω για την Αταλάντα, που στο 88ο λεπτό βρήκε και τρίτο γκολ με τον Κουπμάινερς.