Συνεχίζει την ανοδική πορεία η Σεβίλλη με «τριάρα» στην Γρανάδα

Η Σεβίλλη παρέμεινε αήττητη για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι, επικρατώντας της Γρανάδα με 3-0, συνεχίζοντας την ανοδική πορεία της.
Ο Ακούνια άνοιξε το σκορ για την Σεβίλλη μόλις στο 11ο λεπτό, με τον Εν-Νεσιρί στο 51' να διπλασιάζει το προβάδισμα των Ανδαλουσιάνων, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Το... κερασάκι στην τούρτα για την Σεβίλλη ήρθε στο 80ο λεπτό, με τον Λουκεμπάκιο να διαμορφώνει το τελικό 3-0, με τους Ανδαλουσιάνους να συνεχίζουν την ανοδική πορεία τους στην La Liga.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Την ίδια ώρα, η Αλμερία με γκολ του Λοσάνο πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Ράγιο Βαγιεκάνο, με τους νησιώτες να πανηγυρίζουν μια νίκη γοήτρου, δεδομένου ότι έχουν υποβιβαστεί.