Τζένοα - Κάλιαρι 3-0: Άνετη τριάρα για τους γηπεδούχους, παραμένουν σε μπελάδες οι ροσομπλού

Η Τζένοα επικράτησε 3-0 της Κάλιαρι για την 34η αγωνιστική τη Serie A, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν σε μπελάδες.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η Τζένοα φιλοξένησε την Κάλιαρι για την 34η αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 3-0 των ροσομπλού, καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι στο πρώτο μέρος.

Ο Θόρσμπι άνοιξε το σκορ στο 17', με τον Φρέντρουπ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του δέκα λεπτά αργότερα. Στο 63' ο Γκούντμουντσον πέτυχε το 3-0. Ο Παντελής Χατζηδιάκος αγωνίστηκε βασικός για την Κάλιαρι, αλλά έγινε αλλαγή στο ημίχρονο.

Η Τζένοα είναι άνετη στην 12η θέση με 42 βαθμούς. Η Κάλιαρι είναι 14η, ωστόσο με 32 πόντους και στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού.