Τα αφηνιασμένα "ελάφια" διέλυσαν τους Πέισερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς παρά την απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο, είχαν σε τρομερή κατάσταση τον Ντάμιαν Λίλαρντ, ισοπέδωσαν τους Ιντιάνα Πέισερς με 109-94 και έκαναν το 1-0 στη σειρά των playoffs του NBA.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Οι Μπακς έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, αφού προηγήθηκαν με 30-21 στη λήξη της πρώτης περιόδου και έκλεισαν το ημίχρονο στο +27 (69-42).

Στη τρίτη περίοδο οι Πέισερς προσπάθησαν να κάνουν το comeback στην αναμέτρηση και με επί μέρους 14-29 κατάφεραν να μειώσουν στους 12 πόντους (83-71), όμως τα «Ελάφια» έβγαλαν αντίδραση στην τέταρτη περίοδο.

Οι γηπεδούχοι, βρήκαν λύσεις στην επίθεση, «έσφιξαν» και πάλι την άμυνά τους και δεν επέτρεψαν στους Πέισερς να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο στο ματς, φτάνοντας με άνεση στη νίκη και το 1-0 στη σειρά του πρώτου γύρου των playoffs.

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ με 35 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των Μπακς, ενώ πολύ καλό ματς για τα «Ελάφια» έκανε και ο Κρις Μίντλετον που είχε 23 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους Ιντιάνα Πέισερς ξεχώρισε ο Πασκάλ Σιάκαμ που είχε 36 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ, με τον Ταϊρίς Χαλιμπάρτον να κινείται στα... ρηχά με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-21, 69-42, 83-71, 109-94