Ο Ατρόμητος Πειραιά βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Απρόσμενη τροπή πήρε η αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Ατρόμητο Πειραιώς για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής!

Σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό διακύβευμα, αφού αμφότερες οι ομάδες είχαν υποβιβαστεί στην ΕΠΣ Αθηνών και Πειραιώς αντίστοιχα, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» προηγήθηκε στο τέλος του ημιχρόνου με το εμφατικό 5-0, χάρη σε γκολ των Τσούμπα, Πατίλα, Παπαχρονόπουλου και Μελιόπουλου.

Και ενώ όλα ήταν έτοιμα για την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, κάτι έδειχνε ότι δεν πήγαινε καλά! Και αυτό διότι από τους φιλοξενούμενους βγήκαν μόλις έξι ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να διακοπεί το ματς, όπως και έγινε!
Μάλιστα ο Ατρόμητος Πειραιά κινδυνεύει με βαριά τιμωρία βάσει κανονισμού. Στην ενημέρωση που γινόταν στα social media του Απόλλωνα χαρακτηριστικά αναρτήθηκε η εξής φράση: «Λήξη του ματς λόγο μη προσέλευσης της αντιπάλου ομάδος με ικανό αριθμό παιχτών. Ο Ατρόμητος βγήκε με 6 παίχτες στο β’ ημίχρονο και ο διαιτητής έληξε το παιχνίδι.Άμοιρο ελληνικό ποδόσφαιρο»