Δραματικός τελικός και Σπάρτακος ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ... από τα έντεκα μέτρα! (Φώτος)

Ο Σπάρτακος Κιτίου αναδείχθηκε Κυπελλούχος, στον σημερινό (24/04) τελικό Coca - Cola Μικρών Κατηγοριών. Δραματικός ο τελικός ανάμεσα σε Σπάρτακο και Κούρη, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν την κανονική διάρκεια και την ημίωρη παράταση ισόπαλες 1-1. Στα πέναλτι ήταν αλάνθαστοι οι παίκτες του Σπάρτακου και επικράτησαν με 4-2.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του τελικού...

-5' Άστοχο το σουτ του Οδυσσέως.

-19' Μακρινό σουτ του Αυγουστή, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

-25' Δοκίμασε ξανά ο Αυγουστή, ψηλά έξω αυτή την φορά.

-25' ΓΚΟΛ για τον Κούρη! Δυνατό σουτ του Γεωργίου απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Στρατηλάτης και 1-0!

-39΄ΔΟΚΑΡΙ για τον Σπάρτακο! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιτταρά, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

-55' Κεφαλιά του Βουτσκίδης, σταθερά ο Πιερή.

-64' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντινίδη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

-83' ΓΚΟΛ για τον Σπάρτακο! Ο Χατζηαντώνης με διαγώνιο σουτ από αριστερά εκτός περιοχής νίκησε τον Πιερή και ισοφάρισε σε 1-1!

-90+3' Τρομερή επέμβαση του Στρατηλάτη σε δυνατό σουτ του Αντωνίου.

-Τέλος της κανονικής διάρκειας, το ματς οδηγείται στην ημίωρη παράταση.

-Ξεκίνησε το β' μέρος της παράτασης.

-107' Μακρινό σουτ ο Κωνστανινίδης, σταθερά ο Στρατηλάτης.

-109' Ευκαιρία με τον Πιτταρά για τον Σπάρτακο, άστοχο το σουτ του από κοντά.

-Τέλος και της παράτασης, ο τίτλος θα κριθεί στην διαδικασία των πέναλτι.

Η διαδικασία:

• Πρώτη εκτέλεση ο Κούρης, με τον Γεωργίου. ΕΞΩ η μπάλα!
  • Εύστοχος ο Κάτζιης, 1-0 ο Σπάρτακος!
  • Στο κέντρο της εστίας η εκτέλεση του Αντωνίου, εύστοχος και 1-1 για τον Κούρη.
  • Εύστοχη εκτέλεση του Χατζηαντώνη, 2-1 ο Σπάρτακος.
  • ΔΟΚΑΡΙ ο Κωνσταντινίδης, δεύτερο χαμένο πέναλτι για τον Κούρη! Παραμένει το 2-1 για τον Σπάρτακο.
  • ΜΕΣΑ  η εκτέλεση του Πιτταρά, 3-1 ο Σπάρτακος!