Η ΑΕΛ προηγήθηκε, αλλά ο Ολυμπιακός έβγαλε… αντίδραση! (φώτος)

Δίκαιος υμβιβασμός ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΛ, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. H AEΛ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε το γκολ με κεφαλιά του Σάντος στο 45΄, στην τελευταία φάση του πρώτου 45λεπτου. Ο Ολυμπιακός έπαιξε πολύ αμυντικά στο πρώτο μέρος, δεν απείλησε καθόλου. Στην επανάληψη, άφησε την πεντάδα στην άμυνα ο Πετράκης, το γύρισε σε τετράδα και ο Ολυμπιακός ήταν απειλητικός. Η ΑΕΛ οπισθοχώρησε και την... πλήρωσε στο 84΄, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 84΄. Είχε δοκάρι ο Ολυμπιακός στο 48΄ με τον Μποβέδα. Στο τέλος της... βραδιάς, το "Χ" αφήνει περισσότερο ικανοποιημένο τον Ολυμπιακό, όπως εξελίχθηκε το ματς.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του ματς από το ΓΣΠ...

Έναρξη...

-Με 5άδα στην άμυνα ο Ολυμπιακός, 5-4-1

3΄ Σουτ του Έουλερ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

5΄ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πέρασε ανεκμετάλλευτο

enter " "

8΄ Τελική προσπάθεια για την ΑΕΛ. Δεν βρήκε στόχο με το κεφάλι ο Τεσέιρα από καλή θέση

12΄ Από καλή θέση, ο Έουλερ έστειλε τη μπάλα άουτ με το δεξί

enter " "

-Καλύτερη η ΑΕΛ στα πρώτα 15 λεπτά

16΄ Ο Μάντζης στην περιοχή, δεν μπόρεσε να απειλήσει

enter " "

25΄ Ισορρόπησε στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός, κόπασε η πίεση και ο ρυθμός της ΑΕΛ

-Οι οπαδοί της ΑΕΛ στο πέταλο

enter " "

-Kαλή η ανασταλτική λειτουργία του Ολυμπιακού, αλλά από τη μέση και μπροστά λίγα πράγματα. Δυσκολεύεται η ΑΕΛ να φτιάξει μεγάλη φάση, έχει ωστόσο την κατοχή της μπάλας

38΄ Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ. Σέντρα του Έουλερ, κεφαλιά του Τσέποβιτς, σε ετοιμότητα ο Μολ

enter " "

39΄ Ξανά απείλησε με Τσέποβις η ΑΕΛ, γυριστό από το Σέρβο, δεν δυσκολεύτηκε ο Μολ

45΄ Κίτρινη στον Μανρίκε

45΄ ΓΚΟΛ/Ο Σάντος το 0-1! Στην τελευταία φάση του πρώτου 45λεπτου, εκτέλεση φάουλ από τον Έουλερ, κεφαλιά του Σάντος και σε θέση οδηγού η ΑΕΛ, σε ένα καθοριστικό χρονικό σημείο

enter " "

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

48΄ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Εκτέλεση φάουλ από τον Σάλι, ξεπέταγμα από τον Μποβέδα στο δεύτερο δοκάρι, το τελείωμά του σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι

enter " "

49΄ Καλό σουτ από τον Έουλερ, άουτ η μπάλα

-Μπήκε επιθετικά ο Ολυμπιακός με κατοχή μπάλας, πιέζει ψηλά, άλλαξε και το σύστημα ο Γιώργος Πετράκης, πλέον με τετράδα στην άμυνα

55΄ Κίτρινη στον Νταβόρ

57΄ Έπαιξε με τη... φωτιά ο Μανρίκε- Σταμάτησε αντικανονικά τον Πελέ ενώ είναι ήδη χρεωμένος με κίτρινη κάρτα. Θα μπορούσε να αποβληθεί με 2η κίτρινη

60΄ Πολύ καλό τελείωμα με το αριστερό ο Πεχλιβάνης, άουτ η μπάλα

enter " "

-Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την οπισθοχώρηση της ΑΕΛ

61΄ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ- Ο Έουλερ δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Άντονι Γεωργίου.Ο Βραζιλιάνος είχε πολύ καλή απόδοση

enter " "

62΄ Ο Κα στη θέση του Μανρίκ-Σε

65΄ Με ωραίο τρόπο πάτησε περιοχή ο Άντονι, τον σταμάτησε τελευταία στιγμή ο Σαμπίνια

81΄ Παραμένει το 0-1

82΄ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Λάθος από τον Ριστέφσκι, πήρε μπάλα ο Γουίλσον, πάτησε περιοχή, τον γκρέμισε ο Μαζάν

84΄ ΓΚΟΛ/Ο Σάλι το 1-1! Ο Κεραυνός διάλεξε τη σωστή γωνία (αριστερή), αλλά έφυγε με αρκετή δύναμη η μπάλα από το πόδι του Σάλι