(Απόλλων) Ζίλινα-Σερέντ: "Οn fire" με αλλαγές!

Έύκολη τριάρα η Ζίλινα στην πρεμιέρα... Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Φορτούνα Λίγκα Σλοβακίας η ευρωπαϊκή αντίπαλος του Απόλλωνα Ζίλινα επικράτησε εύκολα εντός έδρας Σερέντ με 3-0.

Δύο γκολ Patrik Myslovic στο 5' και 44', ενώ το τρίτο γκολ πέτυχε ο Jambor στο  59'.

Με οκτώ αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με τον αγώνα με τους γαλάζιους της Λεμεσού.

1' Έναρξη αναμέτρησης...

5' ΓΚΟΛ 1-0 η Ζίλινα.  Στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα ανοίγει το σκορ με τον Patrik Myslovic.

20' Mετά την έλευση του πρώτου 20λέπτου της αναμέτρησης η κατοχή είναι 60%-40%, ενώ οι τελικές προσπάθειες 2-3.

44' ΓΚΟΛ 2-0 η Ζίλινα που παίρνει πριν την έλευση του πρώτου μέρους γερό προβάδισμα νίκης. Σκόρερ και πάλι ο Patrik Myslovic.

-Τέλος πρώτου μέρους...

Με αλλαγή ξεκινά το β’ μέρος η Ζίλινα. Ο Anang παίρνει τη θέση του Sula.

54’ Όπως και στο πρώτο μέρος η Ζίλινα έχει την κατοχή με το μέρος της.

59’ ΓΚΟΛ  3-0 η Ζίλινα με τον Jambor μετά από ασίστ του Bichakhchyan.  Πετυχαίνοντας τρίτο γκολ με την συμπλήρωση μίας ώρας ουσιαστικά κλείδωσε και τη νίκη.

62' Διπλή αλλαγή για τη Ζίνινα. Μέσα οι Gono, Kapralik, έξω οι Goljan και Fazlagic.

65' Κίτρινη κάρτα στον Αnang.

69' Mέσα ο Davin Duris, έξω ο Rusnak.

70' Τελειώνει με τις αλλαγές η Ζίλινα. Ο Slebodnik παίρνει τη θέση του Bichakhchyan.

83' Κίτρινη κάρτα στον  Sluka.

Τέλος αγώνα...

Ζίλινα: Petras, Myslovic, Bichakhchyan, Fazlagic, Jambor, Goljan, Nemcik, Sluka, Kopas, Sula, Rusnak

Σερέντ: Yakubu, Gataric, Hasa, Hucko, Hurtado, Katunsky, Kriz, Morong, Potoma, Radic, Diaz