Φιλική ισοπαλία για Ερμή και Καρμιώτισσα (φώτος)

Ερμής και Καρμιώτισσα εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες στο "Ν.Papas Group Aμμόχωστος – Επιστροφή''. Το σκορ άνοιξε ο Ρομό για την Καρμιώτισσα στο 20', ενώ στο 44' ο Ράφα ισοφάρισε σε 1-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο με τον Χρίστο Χαραλάμπους και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς.

-Σέντρα στο ματς.

-Ο Σισοκό που αρχικά βρισκόταν στην αρχική εντεκάδα του Ερμή αντικαταστάθηκε λίγο πριν την έναρξη του αγώνα από τον Γουέσλεμ Ντίαζ.

-4' Κεφάλια του Ρομό σταθερά ο Φοιρινίδης.

-10' Μακρινό σουτ από τον  Ρέις σε ετοιμότητα ο Κυριακίδης.

-15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή με τον Ρέις. Ο άσος του Ερμή με ωραία ενέργεια πέρασε τον αντίπαλο του πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφυλακα έκανε το πλασέ και έκοψε στην γραμμή ο Σάββα.

-18' Σουτ του Γαβριήλ μέσα από την περιοχή, έκοψε πάνω στην περιοχή ο Σάββα.

-20' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Ρομό, ο οποίος έκανε το γυριστό σουτ κτύπησε σε πόδια αμυνόμενων άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Φοιρινίδη.

-23' Cooling break.

-26' Ατομική ενέργεια από τον Καπαρτή που έκανε του σουτ μάζεψε σταθερά ο Φοιρινίδης.

-34' Μεγάλη ευκαιρία για Καρμιώτισσα ο Μπούμπα έκανε το γύρισμα προ κενής εστίας δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Ρομο.

-37' Κεφάλια του Ρέις έξω.

-43' Μακρινό σουτ του Μέιρα σταθερά ο Κυριακίδης

-44' ΓΚΟΛ για τον Ερμή, με πλασέ του Ράφα μέσα από την περιοχή.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

-Αλλαγές για τον Ερμή. Έξω οι Ράφα, Ντίαζ Γ, Φοιρινίδης, Τζοβάνι και μέσα οι Αντωνίου, Παπαθανασίου, Καισερλίδης και Λοϊζίδης.

- Αλλαγές και για την Καρμιωτίσσα. Έξω ο Κυριακίδης, μέσα ο Καιρίνος. Επίσης μέσα οι Χριστοφή, Χρίστου έξω οι Πέρες και  Μπούμπα.

-50' Κεφάλια του Σάσι σταθερά ο Αντωνίου.

-56'  Δυνατό σουτ του Ρέις δύσκολα σε κόρνερ ο Καιρίνος.

--59 Δυνατό σουτ στην κίνηση του Καπαρτή  δύσκολα ο Αντωνίου.

-61' Αλλαγές για τον Ερμή. Μέσα οι Οκόγιε και Αλαμπρίτης, έξω οι Ρέις και Σάντος.

-61' Για την Καρμιώτισσα: Έξω οι Ευσταθίου και Σάσι, μέσα οι Χατζηβασίλης και Φράγκος.

-67' Cooling break.

-70' Μέσα ο Πολύζος, έξω ο Καπαρτής.

-80' 'Ενταση μπροστά στο πάγκο του Ερμή  για δυνατό μαρκάρισμα του Οικονόμου στον Γαβριήλ.

-Ο διαιτητής απέβαλε τον προπονητή του Ερμή Νίκο Παναγιώτου .

-84' Μεγάλη ευκαιρία για Ερμή, ο Καισερλιδης έκανε το σουτ μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Παπαθανασίου αλλά από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα μόλις έξω.