Ήττα για Γιαμπλόνσκι και Κλίμοβιτς

Την ήττα 2-1 Καζακστάν γνώρισε η Λευκορωσία του ποδοσφαιριστή του Άρη Γεβγκένι Γιαμπλόνσκι και της Νέας Σαλαμίνας, Βλάντισλαβ Κλίμοβιτς.

Ο μέσος της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" αγωνίστηκε 90 λεπτά και των ερυθρολεύκων για 61 λεπτά και τη θέση του στο παιχνίδι πήρε ο Λισάκοβιτς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Γκαμπίσεφ στο 29ο λεπτό, ωστόσο δέχτηκαν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις από τον Σαβίτσκι.

Στην επανάληψη το Καζακστάν συνέχισε να πιέζει και τελικά έφτασε στην επίτευξη του δεύτερου τέρματος. Στο 79ο λεπτό ο Ζαϊνουτντίνοφ χρίστηκε σκόρερ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Σάτσκι, Αλίπ, Μαρότσκιν, Μάλγι, Βορογκόφσκι, Ταγκιμπεργκέν, Νταραμπάγεφ, Γκαμπίσεφ (68' Καϊρόφ), Οράζοφ (76' Αστάνοφ), Ζαϊνουτντίνοφ (87' Κουάτ), Αϊμπέτοφ (87' Ζουμαμπέκ).

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ: Κατκέβιτς, Παλιάκοφ, Σίγατσοφ, Γιουντένκοφ, Σεβτσένκο (84' Μαλκέβιτς), Κλίμοβιτς (61' Λισάκοβιτς), Γιαμπλόνσκι, Εμπόνγκ, Πετσενίν, Μπογκομόλσκι (61' Μπακχάρ), Σαβίτσκι (76' Γκρομίκο).