Νικόλας - Λοϊζος: "Ψημένοι" και έτοιμοι για αιώνιο

Στα 22 του χρόνια ο Νικόλας Παναγιώτου, στα 19 του ο Λοϊζος Λοϊζου, αποτελούν δύο από τους νεαρούς Κύπριους της Ομόνοιας που κέρδισαν με το σπαθί τους την ανανέωση του συμβολαίου στo τριφύλλι μέχρι το 2025!

Οι δυο τους πόζαραν παρέα στο φακό των πρασίνων στην προπόνηση της Πέμπτης και προετοιμάζονται σε εντατικούς ρυθμούς με στόχο να θέσουν τον εαυτό τους στις επιλογές του Φερέρα κόντρα στο ΑΠΟΕΛ.

Ο Νικόλας έχει παίξει μέχρι στιγμής σε δύο ματς κόντρα στο ΑΠΟΕΛ σε επίπεδο Αντρών. Συγκεκριμένα αγωνίστηκε πλαίσια των 8 του Κυπέλλου του 2020-21, στην ήττα με 1-0, εντός έδρας παίζοντας για 74 λεπτά και 73 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα με 4-2 πέρσι στο πρωτάθλημα .

Από την πλευρά του ο Λοϊζος αγωνίστηκε σε 6 παιχνίδια κόντρα στους γαλαζοκίτρινους σε επίπεδο Αντρών. Στην ήττα 2-1 εκτός έδρας αγωνίστηκε μόλις ένα λεπτό το 18/19, στην ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας στο Κύπελλο το 20/21 αγωνίστηκε 90 λεπτά, ενώ στον επαναληπτικό στην ήττα με 1-0 αγωνίστηκε 16 λεπτά . Στη μεγάλη νίκη με 3-0 το 20/21 αγωνίστηκε πολύ λίγο ενώ αγωνίστηκε και πέρσι στις δύο ήττες με 4-2 και 2-4 για 75 και 90 λεπτά αντίστοιχα.

Στόχος του Νικόλα να περιορίσει τις επιθετικές προσπάθειες του ΑΠΟΕΛ πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρώτη νίκη του κόντρα στους γαλαζοκίτρινους και του Λοίζου το πρώτο γκολ ή και ασιστ που θα συνοδευτεί με νίκη επί του αιωνίου αντιπάλου.