Ματσάρα και μοιρασιά στο Τσίρειο (φώτος)

Σε ένα ματς για γερά νεύρα Άρης και Αναγέννηση Δερύνειας εξήλθαν ισόπαλοι 2-2, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Η Αναγέννηση Δερύνειας ήταν άκρως αποτελεσματική στις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο μέρος με τους Ευσταθίου (23’ ) και Ιωάννου (36’) να σκοράρουν και να δίνουν το προβάδισμα στην ομάδα τους. Με την επανάληψη ο Λιάσος Λουκά προχώρησε σε τριπλή αλλαγή θέλοντας να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του, κάτι στέφθηκε με επιτυχία καθώς ο Άρης έφερε το ματς στα ίσα μέσα σε πέντε λεπτά (75’ Δημητρίου και 80’ Μπάρμπαρο). Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να πετύχουν την ολική ανατροπή ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν και τρίτο γκολ, με το σκορ να μένει στο 2-2.

Η ιστοσελίδα μας βρέθηκε στο Τσίρειο Στάδιο και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς

-Στις 19:05 έγινε η σέντρα στο ματς, λόγω καθυστέρησης του γιατρού.

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

-10' Πρώτο κόρνερ για την Αναγέννηση περνάει ανεκμετάλλευτο.

-14' Δοκάρι για την Αναγέννηση. Έγινε η απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Θεράποντος με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

-18' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σικόρσκι, μπλοκάρει σταθερά ο Δήμιζας.

-22' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Νικόλας Ματθαίου σήκωσε την μπάλα για τον Μπάρμπαρο, με τον δεύτερο να κάνει απευθείας το σουτ, ωστόσο ήταν άστοχος.

-23’ ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση. Έγινε η βαθιά μπαλιά από τον Θεράποντος στην πλάτη του Λόπες, ο Ευσταθίου κατέβασε και με πλασέ έκανε το 1-0 για την Αναγέννηση.

-23' Cooling break.

-28' Κίτρινη κάρτα στον Ματθαίου για θέατρο. Ο ρεφ του αγώνα θεώρησε ότι ο παίκτης του Άρη πήγε να εκθειάσει το πέναλτι.

-31' Σουτ από τον Σικόρσκι, η μπάλα πάνω από την εστία του Δήμιζα.

-32' Στο 52% - 48% η κατοχή υπέρ του Άρη.

-36' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τον Αντώνη Ιωάννου, με τον Σιόν Ιωάννου να πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λοΐζου.

-41' Σέντρα σουτ από τον Μπάρμπαρο, κατευθείαν έξω η μπάλα.

-44' Μακρινό σουτ του Χαραλάμπους, άουτ η μπάλα.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Έξω οι Σταύρου, Νταμάχου και Παστελλής, μέσα οι Μοδέστου, Μαμμίδης και Ανδρέου.

-46' Κεφαλιά από τον Μπάρμπαρο, έξω η μπάλα.

-52' Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Έγινε η σέντρα από τον Λόπες, ο Ματθαίου έκανε το σουτ, ωστόσο η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

-54' Εκτέλεση φάουλ από τον Θεράποντος, ο Ντιατά έκανε την κεφαλιά, έξω η μπάλα.

-60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματθαίου έκανε την σέντρα, ο Σικόρσκι έπιασε την κεφαλιά ωστόσο η μπάλα καταλήγει λίγο έξω.

-65' Σουτ από τον Αντώνη Ιωάννου, πολύ άστοχο.

-66' Αδύναμο σουτ από τον Ντιατά, δεν ανησυχεί ο Λοΐζου.

-68' Πολύ καλή ευκαιρία για την Αναγέννηση. Ο Ευσταθίου έκανε το διαγώνιο σουτ, έδιωξε με τα πόδια ο κίπερ του Άρη.

-69' Cooling break.

-73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπάρμπαρο, άουτ η μπάλα.

-74' Στο 59% - 41% η κατοχή της μπάλας, υπέρ του Άρη.

-75’ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Εκτελέστηκε το φάουλ από τους γηπεδούχους, ο Σικόρσκι δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον Δημητρίου από κοντά να σπρώχνει την μπάλα στα δίκτυα.

-79' Αλλαγή για την Αναγέννηση, μέσα ο Χρίστου έξω ο Κουλλούρης.

-80' ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ωραία κάθετη μπαλιά από τον Μταθαίου στον Μπάρμπαρο, με τον τελευταίο να βγαίνει τε -τα -τετ με τον κίπερ της Αναγέννησης και να σκοράρει.

-83' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπάρμπαρο, ο Δημητρίου έκανε το σουτ από πλάγια θέση αλλά ήταν άστοχο.

-85' Έξω ο Ντιατά, μέσα ο Μαχάττου για την Αναγέννηση.

-89' Κεφαλιά από τον Κρίστη Ανδρέου, πάνω από την εστία η μπάλα.

-Πέντε λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+4 Έξω ο Ευσταθίου, μέσα ο Χριστοδούλου για την Αναγέννηση.