ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ στην παράταση!

Στην παράταση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 1-0 την Κοπεγχάγη και προκρίθηκε στους "4" του Γιουρόπα Λιγκ. Στο 95΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντες το γκολ. Με Γουλβς ή Σεβίλλη στην... τετράδα η ομάδα του Σόλσκιερ.

1' Έναρξη

3' Δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά.

7' Φάουλ ο Μαγκουάιερ στον Γιέλαντ σε εναέρια μονομαχία. Περνάει και αυτή η φάση.

9' Η Κοπεγχάγη κρατά τη μπάλα στα πόδια της και την κυκλοφορεί.

15'Αναγκαστική αλλαγή για την Κοπεγχάγη. Ο Μπένγκτσον στη θέση του τραυματία Μποιλέσεν.

17' Η ομάδα της Δανίας στέκεται πολύ καλά στο παιχνίδι. Έχει την υπεροχή και πιέζει για γκολ.

21' Ο Τουρπέν συμβουλεύτηκε το VAR για να φανεί αν υπάρχει πέναλτι υπέρ της Γιουνάιτεντ. Καμία παράβαση όμως των Δανών.

23' Η Γιουνάιτεντ ανέλαβε εκ νέου του αγώνα. Καθαρή ευκαιρία βέβαια δεν έχει κάνει η ομάδα του Μάντσεστερ.

28' Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες, άουτ η μπάλα, πάνω από το δοκάρι.

30' Η Μάντσεστερ κρατάει τη μπάλα, κυριαρχεί.

33' Χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι.

45' Ο Γκρίνγουντ έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα. Γίνεται έλεγχος της φάσης στο VAR.

45'+1' Ο Γκρίνγουντ ήταν τελικά οφσάιντ. Δεν μετράει το γκολ.

45'+4' Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

49' Κακό τελείωμα από τον Πογκμπά. Η μπάλα απελπιστικά άουτ.

52' Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει να πιέζει την Κοπεγχάγη.

57' Ο Γκρίνγουντ σούταρε, η μπάλα στο δοκάρι. Ο Ράσφορτντ σκόραρε στην επαναφορά, αλλά ήταν οφσάιντ.

63' ΔΟΚΑΡΙ για τη Γιουνάιτεντ, σε σουτ του Φερνάντες έξω από την περιοχή.

68' Σουτ του Φερνάντες, δύσκολη απόκρουση του Γιόνσον. Νέο σουτ από τον Πογκμπά, μπλόκαρε ο κίπερ των Δανών.

73' Το 0-0 παραμένει. Για να δούμε αν θα μπορέσει κάποια ομάδα να σκοράρει...

84' Τεράστια απόκρουση του Γιόνσον σε σουτ του Μαρσιάλ.

86' Σουτ του Γουίντ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

89' Γύρισμα του Μπισάκα από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλα τα σώματα.

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

Ξεκίνησε το πρώτο μέρος της παράτασης.

93' Πλασέ του Μαρσιάλ, το 'βγαλε ο Γιόνσον.

94' Πέναλτι για τη Γιουνάιτεντ.Ο Μπιέλαντ ανέτρεψε τον Μαρσιάλ.

95' ΓΚΟΛ 1-0 για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε εύστοχα.

98' Σουτ του Μάτα από κοντά για τη Γιουνάιτεντ, η μπάλα κόντραρε.

103' Νέα χαμένη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ με τον Μάτα.

105'+1' Δύο λεπτά καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος της παράτασης.

105'+3΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Σουτ του Λίντελεφ από κοντά, δοκάρι και άουτ.