Κέρδισαν οι… παλιοί εντυπωσίασαν οι νέοι

Ο αγώνας σταθερού στόχου για το «Κύπελλο ΣΚΟΚ» ήταν ο τρίτος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου Λεμεσού το περασμένο Σαββατοκύριακο 14 και 15 Ιανουαρίου.

Στον αγώνα ξεχώρισαν οι νίκες των πρωταθλητών της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, Ανδρέα και Μαριλένας Κωνσταντίνου (πατέρας και θυγατέρα) στο αεροβόλο τουφέκι ανδρών και γυναικών αντίστοιχα (604.6 και 402.8), καθώς και τα εντυπωσιακά αποτελέσματα των νεαρών σταθεροστοχιτών της ΣΚΟΛΕΥ στις κατηγορίες τους, με κορυφαίο το νέο παγκύπριο ρεκόρ του μικρού Χάρη Χαρή στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με σταντ, ο οποίος πέτυχε 412.9! Αξιόλογα ήταν και τα αποτελέσματα των Αλέξανδρου Χριστοφόρου στους έφηβους (604.2), της Κάλιας Παπασωζομένου στις νεάνιδες (402.6), της Ιακωβίας Πιτταρά στις κορασίδες (398.9) και της Κατερίνας Χαρή στις κορασίδες με στατν (391.3).

Στις άλλες κατηγορίες, ο Ανδρέας Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΥ ήταν ο νικητής στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με 370.2, ο συναθλητής του Μιχάλης Παφίτης στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με σταντ με 384.5 και η Άντρεα Πιτταρά της ίδιας οργάνωσης, στο αεροβόλο τουφέκι παγκορασίδων με 361.5.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον αγώνα για το «Κύπελλο ΣΚΟΚ», σε κάθε κατηγορία στο αεροβόλο τουφέκι ήταν τα ακόλουθα: