Διπλό και πάμε για θρίλερ (φώτος)

Η Δόξα κέρδισε με 1-2 την Καρμιώτισσα, την έφτασε στους 34 βαθμούς και πάμε σε θρίλερ παραμονής στις τελευταίες αγωνιστικές. Το www.kerkida.net ήταν στο ΓΣΖ...

Η εξέλιξη...

- 2' ΓΚΟΛ 0-1 η Δόξα στην πρώτη φάση με σουτ του Γκουλόν μέσα στην περιοχή

-14' Ο Μπάρμπαρο χάνει κλασική ευκαιρία αφού ο Νέγκρι βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ

- 19' Διαμαρτύρεται η Δόξα για υπόδειξη οφσάιντ στον Φοφανά

- 20' Σουτ του Μπάρμπαρο από το ύψος της περιοχής, ψηλά

- 22' ΓΚΟΛ και πάλι η Δόξα στην δεύτερη της ευκαιρία στο ματς. Ο Ενινφούλ εντελώς αμαρκάριστος από το ένα μέτρο πλασάρει για το 0-2

- 23' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με πλασέ του Πόλιανετς και άμεση απάντηση για το 1-2

- 38' Σουτ του Πόλιανετς έξω απ' την περιοχή, μόλις άστοχο

- 44' Από εξαιρετική θέση ο Πόλιανετς πιάνει κακό σουτ

- 60' Κοντινή κεφαλιά του Φοφανά, πάει ψηλά

- 64' Γυριστό σουτ του Ενινφούλ, αποκρούει ο Καϊρίνος και στην εξέλιξη η Δόξα κερδίζει πέναλτι για χέρι του Σάλιακα

- 66' Ο Φοφανά εκτελεί το πέναλτι και ο Καϊρίνος αποκρούει

- 71' Σουτ του Μπάρμπαρο μέσα στην περιοχή, μόλις έξω

- 79' Τεράστια ευκαιρία με τον Σάλιακα να αστοχεί με το κεφάλι

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Βοσκανιάν, Λοκόμπε, Γουίλερ, Ταραλίδης (64' Χριστοφή), Σάλιακας, Μπάρμπαρο, Βαττής (82' Πάσεκ), Σταύρου (72' Κυριάκου), Πόλιανετς, Όρντος

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο (54' Εντμάρ), Ρεδόνδο, Σεράν, Λεονάρντο, Κένεντι, Ενινφούλ, Γκουλόν (78' Ρούντι), Πουτζιουρής, Φοφανά, Κορόμινας (91' Κάστρο)

Κίτρινες: Ταραλίδης, Σάλιακας, Γουίλερ / Γκουλόν, Σεράν, Νέγκρι, Εντμάρ

- Διαιτητής ήταν ο Λεόντιος Τράττος, με βοηθούς τους Σωτήρη Βίκτωρος - Μάριο Καλογήρου, τέταρτο τον Αβραάμ Τσούκκα και παρατηρητή τον Πανίκο Καΐλη.