Και του χρόνου εδώ με διπλό στο "Δάσος" (φώτος)

Η Δόξα έκανε περίπατο στο "Δασάκι" όπου κέρδισε με 0-4 τον Εθνικό και εξασφάλισε την παραμονή στην πρώτη κατηγορία, σε συνδυασμό με την ήττα της Καρμιώτισσας απ' τη Σαλαμίνα.

H εξέλιξη...

- Τίποτα στα πρώτα 10 λεπτά, αργός ρυθμός χωρίς φάσεις

- 12' ο Κορομίνας ζητά πέναλτι σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Πρότζεκ

- 15' Γυριστό σουτ του Ενινφούλ από πλάγια αριστερά, λίγο έξω

- 16' Πισινή κεφαλιά του Πιντσέλι, σε κόρνερ ο Νέγκρι

- 26' Κεφαλιά του Φοφανά, δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ο Πρότζεκ και πάει κόρνερ

- 38' ΓΚΟΛ, 0-1 με κοντινό σουτ του Γκόμες μετά από ωραίο συνδυασμό

- 48' O Γκόμες απειλεί με απευθείας κόρνερ, ο Πρότζεκ δύσκολα αποκρούει

- 51' ΓΚΟΛ, 0-2 η Δόξα με σουτ του Λεονάρτο από το "ύψος" του πέναλτι

- 58' Ο Εθνικός ζητά για μαρκάρισμα του Γκουλόν στον Κατσιαράβα

- 62' Σουτ του Φοφανά, αποκρούει ο Πρότζεκ

- 65' Δυνατό σουτ του Φιλίποφ, έτοιμος ο Νέγκρι

- 69' Διαγώνιο σουτ του Κατσιαράβα, δύσκολα με τα πόδια ο τερματοφύλακας της Δόξας

- ΓΚΟΛ, 0-3 η Δόξα στο 88' με τον Κάστρο σε στυλ προπόνησης να πλασάρει εξ επαφής

- ΓΚΟΛ 0-4 ο Κάστρο απέναντι στην ανύπαρκτη άμυνα του Εθνικού, βγήκε στο τετ-α-τετ και νίκησε τον Πρότζεκ.

Εθνικός Άχνας: Πρότζεκ, Μουλαζίμης (59' Πογιατζής), Κρατσούνοφ, Στόιτσεφ (62' Παπαγεωργίου), Τσικάρσκι, Φιλίποφ, Πιντσέλι, Αρέστη (46' Αράμπαλ), Ενέσκου, Κιπιάνι, Κατσαράβα

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο, Λοενάρντο, Γουίλσον, Γκουλόν, Ρεδόνδο, Ενινφούλ, Πουτζιουρής, Γκόμες (90' Ρούντι), Φοφανά (86' Kάστρο), Κορομίνας (90' Εντμάρ)

Κίτρινες: Αράμπαλ, Πιντσέλι / -

- Διαιτητής ήταν ο Νικόλας Νεοκλέους, με βοηθούς τους Χαράλαμπο Γεωργίου - Αθηνόδωρο Ιωάννου, τέταρτο τον Ανδρέα Ορθοδόξου και παρατηρητή τον Ανδρέα Γεωργίου.