ΠΑΙΖΕΙ του... Manolev (ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ)

Υποψήφιος για την Ανόρθωση ο Stanislav Manolev.

Πληροφορίες του ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ αναφέρουν πως ο Βούλγαρος που αγωνίζεται στο δεξί άκρο της άμυνας είναι στην μεταγραφική λίστα της "Κυρίας" και ενδέχεται να προκύψουν εξελίξεις, νοουμένου πάντα ότι θα υπάρξει συμφωνία στο οικονομικό. Το δεδομένο είναι πως ο 31χρονος διεθνής άσος είναι στο... μικροσκόπιο του Ρόνι Λέβι.

Ο Stanislav Manolev (16/12/1085) την φετινή περίοδο αγωνίστηκε στην ΤΣΣΚΑ Σόφιας (23 συμμετοχές), προερχόμενος από παρουσία στο Ρωσικό πρωτάθλημα σε Dynamo Moscow και Kuban Krasnodar.

Το παλμαρέ του Βούλγαρου, που μετράει 45 συμμετοχές στην Εθνική της χώρας του, είναι πολύ πλούσιο με παρουσία σε PSV Eindhoven για μεγάλο διάστημα και ως δανεικός σε κάποια φάση στην Fulham.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Stanislav Manolev τον Αύγουστο του 2014 έπαιξε 90λεπτο στην ρεβάνς Ομόνοια-Δυναμό Μόσχας στο ΓΣΠ στο οποίο οι Ρώσοι κέρδισαν με 2-1 στο περιβόητο εκείνο ματς με διαιτητή τον Ρουμάνο Τουντόρ.