"Σημαντική και μεγάλη νίκη" (Φώτος)

Η Έληα Λυθροδόντα νίκησε με 2-1 τον Κόρνο στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής της Επίλεκτης κατηγορίας.

Η ανακοίνωση της Έληας για την σημερινή τους νίκη:

“Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι που τα είχε όλα ι ομάδα μας κέρδισε τον Κόρνο με 2-1.αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο 30 με πέναλτι στην συνέχεια και στο 42 η ομάδα του Kόρνου έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές οι ποδοσφαιριστές της ‘Εληας στο δεύτερο ημίχρονο τα έδωσαν όλα έπαιξαν με την ψυχή τους για την ομάδα τους. και στο 64 λεπτό ήρθε η ισοφάριση με ωραίο γκολ του Γιώργου Γεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή στην συνέχεια πίεσε η ομάδα και στο 85 λεπτό ο 16 χρόνος  Χαράλαμπος Χαραλάμπους που μπήκε αλλαγή στο 63 λεπτό έδωσε μιαν σημαντική νίκη για την ‘Εληα με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή .ευχαριστούμε τον κόσμο της Έληας που στήριξε με την παρουσία του τους ποδοσφαιριστές και τους βοήθησε να πάρουν μιαν σημαντική νίκη και στους ποδοσφαιριστές που έδωσαν την ψυχή τους στον αγωνιστικό χώρο για αυτήν την μεγάλη και σημαντική νίκη”.